KENTSEL DÖNÜŞÜM

Neden Kentsel Dönüşüm ?

31.05.2012 tarihinde 28309 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan; Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki 6306 Sayılı Kanun Kentsel Dönüşümü kapsamaktadır.

Bu kanun kapsamında, Türkiye’nin her bölgesinde eski, ekonomik ömrünü tamamlamış, yıkıldı-yıkılacak durumdaki evinizi yeniden yaptırabilirsiniz.

Türkiye’nin deprem bölgesi olduğu gerçeği; İzmit, Adapazarı, Erzincan ve en son Van depremlerinde karşımıza çıktı. Bu sayede çarpık, plansız, denetimsiz yapılaşmanın bize nelere mal olacağını görmüş olduk.

Maalesef sadece bu dört şehir değil Türkiye’nin Megakenti İstanbul başta olmak üzere yaklaşık 2 milyon civarında bina afet ve depremlere karşı dayanıksızdır.

İstanbul’un coğrafi konumu, yapılaşmada kullanılan yanlış teknikler, kalitesiz malzeme kullanılması gibi pek çok sebep beton kalitesinin düşmesine ve depreme dayanıksız yapıların sayılarının artmasına sebep olmuştur.

Marj Yapı olarak başta bulunduğumuz bölge olmak üzere, İstanbul’un birçok semtinde sağlıksız, eski binaların yıkılarak günün teknolojisine uygun, daha dayanıklı, uzun ömürlü ve çağdaş yapıların yapılmasını vazife bildik. Eskiyen, ekonomik ömrünü tamamlamış binaları yıkıp, depreme dayanıklı, semt dokusuna uygun ve akıllı bina özelliklerine sahip yeni yaşam alanlarına dönüştürmekteyiz.

Biz aslında sadece binalarınızı değil geleceğinizi inşa ediyoruz.

Peki sizin tercihiniz hangisi ?